‘Biz çılgın beşliyiz, Cumhurbaşkanı şerefine işçilere bayram harçlığı verdik’

‘Biz çılgın beşliyiz, Cumhurbaşkanı şerefine işçilere bayram harçlığı verdik’

Üçüncü köprünün yapımında çalışan işçilere verilecek 2 bin 500 liralık bayram ikramiyesine ilişkin Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu “Biz ‘Çılgın beşliyiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 3. Havalimanı inşaatında önceki akşam işçilerle yaptığı iftar sonrası yaptığı ikramiye açıklamasının arkasında duran, Cengiz, Mapa, Limak, Kolin ve Kalyon Ortak Girişimi, 2 bin 500 liralık ikramiyenin bayramdan önce işçilerin eline geçmesi için, iftar sonrası telefonla arayarak mali birimlerine talimat verdi.

Havalimanı inşaatını yapan ortaklardan biri olan Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu, ikramiye olayının perde arkasını şöyle anlattı:

‘Rakamı ortak belirledik’

“Daha önce konuyu konuşmamıştık. İkramiye olayı sohbet sırasında, o anda gelişti. Sayın Cumhurbaşkanımız, iftarın tam ortasında bize ‘İşçilerinize ikramiye verecek misiniz?’ diye sordu. Biz de verebileceğimizi söyledik. Cumhurbaşkanımız ‘Ne uygun görüyorsunuz’ diye sordu. Biz de 5 ortak, hepimiz bir rakam söyledik. Sonra müşterek aldığımız kararla Cumhurbaşkanımızın açıkladığı rakam üzerinde anlaştık. Herhangi bir pazarlık olmadı. Biz ‘Çılgın beşliyiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik. Cumhurbaşkanımız da konuşmasının sonunda açıkladı. Çalışanlarımıza ikramiye veriyorduk ama bu kadar yüksek olmuyordu. Cumhurbaşkanı müjdeyi işçilerimize verdikten sonra biz de iftar sonrası mali birimlerimizi arayıp gereken talimatı verdik. Arife günü bankalar yarım gün açık olduğundan, yetiştirebildi mi bilmiyor. İkramiyeler işçilerin hesaplarına yatacak. Yetiştiremezlerse pazartesi ellerinde olacak.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler