Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nden Cemal Kaşıkçı açıklaması

Guterres, olayın ardındaki 'gerçeğin ortaya çıkması' çağrısında bulunurken, 'Bu gibi olayların normale dönüşmesinden kaygılıyım' dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nden Cemal Kaşıkçı açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres 2 Ekim'de Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğu'na giren ve bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili olarak "Bu gibi olayların yeni normale dönüşmesinden kaygılıyım" dedi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdiği 2 Ekim'den bu yana haber alınamayan muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili BBC Ekonomi Editörü Kamal Ahmad'a konuştu.

Guterres, olayın ardındaki "gerçeğin ortaya çıkması" çağrısında bulunurken, "Bu gibi olayların yeni normale dönüşmesinden kaygılıyım" dedi.

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Bali'de düzenlenen toplantısında Guterres, şu açıklamalarda bulundu:

"Gerçeğin ortaya çıkması yönünde güçlü bir talebimiz olması gerekli. Tam olarak ne olduğunu, nasıl olduğunu ve olanlardan kimin sorumlu olduğunu bilmemiz gerek. Bu gibi olayların çoğalmaya başladığı durumlarda da, şeffaflık talebinde bulunabileceğimiz farklı yollar bulmalıyız diye düşünüyorum."

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler