Birleşik Metal İş eylem takvimi açıkladı Türk Metal yeniden MESS’le görüşecek

Metal sektöründe 130 bin işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde işçi sendikalarının grev, MESS’in lokavt kararı almasının ardından Türk Metal, MESS’in çağrısıyla yarın yeniden masaya oturacak. Birleşik Metal İş ise 5 Şubat için aldığı grev kararı doğrultusunda eylem takvimini açıkladı

Birleşik Metal İş eylem takvimi açıkladı Türk Metal yeniden MESS’le görüşecek

Metal sektöründe anlaşma sağlanamayan ve işçi sendikalarının grev kararı, işveren sendikasının lokavt kararıyla sonuçlanan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinnde MESS, yeniden Türk Metal Sendikası’na görüşme daveti gönderdi. Türk Metal Sendikası sosyal medya hesabından paylaşılan bilgilere göre, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), tıkanan Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında Türk Metal'e yeni bir görüşme talebinde daha bulundu. Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında taraflar, 27 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 17.00’da İstanbul MESS Merkez Ofisi’nde yeniden bir araya gelecek.

Birleşik Metal İş grevde kararlı

Öte yandan grev tarihini 5 Şubat olarak açıklayan Birleşik Metal İş sendikası ise 27 Ocak – 3 Şubat tarihlerini kapsayan eylem planını açıkladı. Genel Sekreter Özkan Atar ve Genel Başkan Adnan Serdaroğlu imzasıyla Birleşik Metal İş Sendikası tüm şube başkanlıklarına gönderilen yazıya göre eylem takvimi şöyle:

- 27 Ocak Pazartesi günü işyerlerine grev uygulama kararları asılacak ve bir saat üretimden gelen güç kullanılacaktır.

- 28 Ocak Salı günü, tüm vardiyalarda işçiler alkışlarla ve sloganlarla hep birlikte yemek paydosuna çıkacak, yemeği birlikte yiyecek ve birlikte işbaşı yapacaktır.

- 29 Ocak Çarşamba günü yemek paydosu bittikten sonra bir saat üretimden gelen güç kullanılacaktır.

- 30 Ocak Perşembe günü vardiya girişlerinde servislerden inilecek, tüm işçiler toplandıktan sonra fabrikalara kadar alkış ve sloganlarla yürünecektir.

Yazı’da bir sonraki haftanın eylem planının 31 Ocak Cuma günü duyurulacağı da kaydedildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler