Birleşik Devrimci Parti: Eşitlik, özgürlük ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz

Birleşik Devrimci Parti: "7 Haziran seçimleri sonrasında iktidarının temelden sarsıldığını, halkların artık eskisi gibi yönetilmek istemediğini gören AKP iktidarı, inşa etmeye çalıştığı tek adam rejimine karşı çıkan tüm kesimlere savaş açmıştır."

Birleşik Devrimci Parti: Eşitlik, özgürlük ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz

15 Eylül günü şafak operasyonu yapılarak taşınmakta olan Birleşik Devrimci Parti'nin eski ve yeni binalarının kapıları balyozla kırılarak arama yapılmış aynı saatlerde birçok kişi evleri basılarak gözaltına alınmıştı. 21 kişinin gözaltına alınması ile ilgili olarak bugün Birleşik Devrimci Parti tarafından Antalya HDP il binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Birleşik Devrimci Parti adına Duygu Ataç'ın okuduğu metinde, 7 Haziran sonrası AKP iktidarının tek adam rejimine karşı duran herkese savaş açtığının altı çizildi.

Metnin tamamı şu şekilde:

Baskı ve zorla çürümüş iktidarını ayakta tutmaya çalışan Akp-Saray faşizmi, kendisine biat etmeyen her kesime pervasızca saldırmakta, sindirmeye ve yok etmeye çalışmaktadır. Bu baskı politikası kapsamında 15 Eylül sabahı şafak operasyonu ile Birleşik Devrimci Parti Antalya il binası ve parti üyelerinin evleri terörle mücadele polislerince basılmış, içinde Dev-Güç ve Dev-Lis üyelerinin de bulunduğu çok sayıda parti üyesi hukuksuzca gözaltına alınmıştır. Yine Eş zamanlı olarak Genel Başkanımız Ufuk Göllü’nün İstanbul Gazi Mahallesi’ndeki evi basılarak evde bulunan bir arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Devrimci Parti Kadın Koordinasyonundan kadınların da içinde bulunduğu 7 si kadın olmak üzere 21 arkadaşımız gizlilik bahanesi ile hiçbir gerekçe gösterilmeden hukuksuzca gözaltında tutulmaya devam edilmektedir.

7 Haziran seçimleri sonrasında iktidarının temelden sarsıldığını, halkların artık eskisi gibi yönetilmek istemediğini gören AKP iktidarı, inşa etmeye çalıştığı tek adam rejimine karşı çıkan tüm kesimlere savaş açmıştır. Başta Kürt halkı olmak üzere tüm muhalif güçleri Ohal ve KHK’ larla hizaya sokmaya çalışan Akp-Saray faşizmi, Hdp milletvekillerini rehin alarak başlattığı sindirme politikasını, akademisyenler, gazeteciler, devrimciler , demokratlar , kadınlar ve gençler üzerinde gözaltı ve tutuklama törörü ile devam ettirmektedir. Ancak bizim kadar onlar da bilmektedir ki bunlar iktidarın son çırpınışlarıdır.

Kadın katliamlarının, taciz ve tecavüzün, çocuk istismarının her geçen gün arttığı, şort giyen kadınların sokakta tekmelendiği, sırf Kürt olduğu için Hatun Tuğluk’un cenazesine saldırılarak mezardan çıkarılmasına varan kutuplaşmanın devlet eliyle yaratıldığı, işsizliğin, yoksulluğun ve iş cinayetlerinin kat be kat arttığı, Ortadoğu politikası ve uluslar arası ilişkilerde gelinen başarısızlığın çıplak gözle görüldüğü, ‘’ ileri demokrasi’’ söylemlerinin ‘’racon kesilecekse kendim keserim’’ seviyesine gerilediği bu süreçte Akp iktidarının çürümüşlüğü açıkça ortaya çıkmıştır. Devletin tüm kurumlarını ele geçirdiği halde baskı ve zulüm politikasından medet ummaya devam eden ve tek adam rejiminden başka kurtuluş yolunun olmadığını gören Akp-Saray faşizmi de farkındadır ki, halkların ortak mücadelesi kazanacak, baskı ve zülüm politikası er ya da geç yenilecektir. Ezilen halklar bugün her zamankinden daha haklı, mücadele bugün her zamankinden daha meşrudur. Tam da bu nedenle diyoruz ki; ihraç edildikleri işlerini geri istedikleri için 193 gündür açlık grevinde olan kamu emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, haftalardır hukuksuzca tutuklu bulunan Antalya Hdp eşbaşkanları Songül Şarklı ve İhsan Nergiz, HDP il yöneticileri ve ÇHD Antalya Şube başkanı Deniz Yıldırım onurumuzdur.

Bizler eşitlik özgürlük ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyeceğimizi, içeride ve dışarıda devrim ve sosyalizm bayrağını yükseltmeye devam edeceğimizi bir kez daha yineliyoruz. Faşizme diz çökmeyen Devrimci Parti, Dev-Güç ve Dev-lis üyeleri yalnız değildir.

Gözaltılar derhal serbest bırakılsın!

Yaşasın devrimci dayanışma!

Birleşik Devrimci Parti Antalya

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler