Bir çocuk daha öğrenci servisinde unutuldu!

Özel Neşe Erberk İlkokulu’nun öğrenci servisinde 7 yaşındaki bir çocuk unutuldu. Sağlık problemi nedeniyle akıllı saatle kontrol edilen çocuk, acil durum alarmı verince kurtarıldı.

Bir çocuk daha öğrenci servisinde unutuldu!

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre, 3 Ocak günü D.Ö., öğrencisi olduğu Beşiktaş'taki Neşe Erberk İlkokulu'na gitmek üzere hazırlandı. Sabah 07.40 sıralarında annesi tarafından servise bindirilen D.Ö.'nün akıllı saati de yanındaydı. Servis, Beşiktaş'taki okula saat 08.29 sıralarında ulaştı. 12 kişilik servisteki öğrenciler araçtan indirilirken, uykuya dalan D.Ö., araç içerisinde unutuldu. Küçük D.'nin minibüste olduğunu fark etmeyen hostes de araçtan indi. Şoför ise küçük kız içerideyken minibüsü park etti.

Çığlıklarını işçiler duydu

Saat 09.10 sıralarında uyanan küçük kız, servis içinde unutulduğunu anlayınca büyük korku yaşadı. Daha sonra kol saatinden acil durum alarmı vererek annesinden yardım istedi. Annesinin saat aracılığıyla iletişim kurduğu D.Ö., annesi tarafından güçlükle sakinleştirildi. Küçük kızın çığlıklarını duyan okulun etrafındaki inşaat işçileri de D.Ö.'yü servisten çıkarmaya çalıştı. Anne bu sırada baba Ali B.'yi arayıp okula yönlendirdi. Aile, okul yönetiminin yanı sıra şoför ve hostes hakkında şikâyette bulundu. 

'Saati hayatını kurtardı'

Anne Burçin B., "Kızımın bir sağlık sorunu var. Ailesi olarak gerekli önlemi almış olmasaydık kızımın başına çok daha kötü olaylar gelebilirdi. Kolundaki saat kızımın hayatını kurtardı. Okul ve servis yönetimi özür dileyerek durumu örtbas etmeye çalışıyor. Kızım 12 kişilik bir serviste koridor tarafında ve kapının hemen önünde oturuyor. Hostes ve şoför sorumsuzluğu kızımın hayatına mal olabilirdi" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Beşiktaş İlçe Eğitim Müdürlüğü'ne de başvuran ailenin şikâyeti sonrası okul müfettiş incelemesine tabi tutuldu. İlçe Milli Eğitim olayla ilgili, "Ailenin ihbarını önemsiyoruz. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı" ifadesini kullandı. Okul yönetimi ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler