'Bir cihatçı, Türk askeriyle ilişkiye giren kız kardeşini tarayarak öldürdü' iddiası

Suriyeli bir cihatçının bölgede görev yapan bir Türk askeri ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrendiği kız kardeşini tarayarak katlettiği ve bu anları arkadaşlarıyla birlikte kayda alarak yayımladığı iddia edildi.

'Bir cihatçı, Türk askeriyle ilişkiye giren kız kardeşini tarayarak öldürdü' iddiası

Suriyeli bir cihatçı iddiaya göre bölgede görev yapan bir Türk askeri ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrendiği kız kardeşini tarayarak katletti ve bu anları arkadaşlarıyla birlikte kayda alarak yayımladı. Video Fırat Kalkanı Harekatı sonrası TSK ve beraberindeki cihatçıların kontrolüne giren Cerablus kentinde kaydedildi.

Şam yönetimine yakın bir yayın çizgisi izleyen Al Masdar’ın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre,* Suriye’nin kuzeyindeki TSK destekli cihatçılar gruplar içinde yer alan Bashar Bseis, çıplak fotoğrafları sosyal medyada yayılan kız kardeşinin bir Türk askeri ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrendi. Bunun üzerine de kız kardeşini öldürmeye karar verdi.

'Şerefini kurtar'

Sosyal medyada ve çeşitli haber sitelerinde yayımlanan cinayet videosunda Bashar Bseis elinde bir Ak-47 tüfek taşıyor ve bir duvarın dibine çöken kız kardeşine, kendisini kayda alan objektife bakmasını söylüyor.

Olayı kayda alan arkadaşlarının “şerefini kurtar” şeklindeki teşvik edici sözlerinin arasında ateşlediği 90 mermiyle kız kardeşini katlediyor.

* Al Masdar’ın haberinde maktulün yaşına dair bir bilgi yer almadığı gibi, bir tecavüz iddiasına ya da aksine de değinilmiyor.

(Sendika.Org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler