Binali Yıldırım’dan referandum öncesi ‘bozkurt’ işareti

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım ‘hayır’ diyenleri hedef göstermeyi sürdürdü. Şili’de Pinochet’nin yenildiği referandumda ‘hayır’ kampanyasını yürüten Ferrada'yı Türkiye'ye getiren CHP'ye ‘Şili’ye değil Şile’ye gitseydiniz’ dedi. Yıldırım referandum öncesi MHP’lilere ‘bozkurt’ işareti yaparak selam yolladı

Binali Yıldırım’dan referandum öncesi ‘bozkurt’ işareti

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında referandum sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında ‘hayır’cılara yönelik bilindik tekrarlarını sürdüren Yıldırım, "Pensilvanya'daki fitne yuvasından 'hayır' talimatı çıkıyor" dedi.

CHP'nin 'hayır' kampanyası için Şili'de Pinochet’nin yenildiği referandumda ‘hayır’ kampanyasını yürüten Ferrada'yı Türkiye'ye getirdiğini hatırlatan Yıldırım, "Buradan açık bir şekilde sayın Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum. Kılıçdaroğlu bir ilham peşinde... Nerede bulmuş bu ilhamı, Şili'de. Adamlar bir film yapmış, CHP de ondan medet ummuş. Uzun yıllar seçkin takıldınız ama hani değişiyordunuz? Şili'ye kadar uzanacağınıza Şile'ye gitseydiniz" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

- DEAŞ bölge için ne kadar büyük bir tehditse, Asya, Avrupa ve ABD için de aynı şekilde tehdittir. Adı ne olursa olsun tüm terör örgütlerinin hedefi insandır. Barış içinde yaşayabileceğimiz bir başka dünya yok. Irkçılık, ayrımcılık hastalığına kapılmadan, huzur için elimizi biraz daha taşın altına koymalıyız.

- Sandıkları önce biz dolduracağız. Almanya'da o gün on binlerce Türkiye sevdalısı, binlerce demokrasi gönüllüsü tek yürek oldu, 'evet, evet, evet' dedi. Önceden memleketi kapsayan bir cümle kurarken Edirne'den Kars'a kadar derdik. Şimdi değişti, Almanya'dan Kars'a kadar oldu. Almanya söz verdi.

- Sözde demokrasi değil, etkili temsil için evet. 15 Temmuz'da 248 şehidimizin kanına giren hain darbeci teröristler, bir daha cesaret bulmasın diye evet. Siz bakmayın, 'hayır' türküsüyle milletin içini karartan felaket tellallarına. Ya hu bu referanduma evet deyince ülke bölünecek olsa önce Kandil koşa koşa evet der. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına teperler mi?

- FETÖ 'hayır' kampanyası yapıyor. Pensilvanya'daki fitne yuvasından 'hayır' talimatı çıkıyor.

- 2017'ye çok hızlı girdik. 2016 yılında yaşadığımız acı tecrübeleri unutmadan, ders çıkararak yolumuza devam ediyoruz. Türkiye'nin geleceğini karartmaya yönelik hesap yapanlar kaybetmeye mahkûm. Türkiye'nin yükselişini hiçbir güç engelleyemez.

- Döviz kurlarındaki iniş devam ediyor. Yukarı çıkarken yaygara yapanlar, aşağıya doğru inerken ağızlarını bıçak açmıyor. Cumhurbaşkanımızla birlikte işadamlarıyla bir toplantı yaptık, istihdam seferberliğini başlattık.

- Öğretmen adaylarımız için bir müjdemiz var. 20 bin 127 öğretmenin atamasını yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor.

- Türkiye'nin ulusal güvenliği ve çıkarları için terör örgütlerinin hepsiyle mücadelemiz devam edecek. Bab'da şehrin tamamı kontrol altına alındı, şimdi temizlik harekâtı yapılıyor. Bu yüzden şehirde güvenliğin tam olarak sağlanması bir miktar daha zaman alacak.

- Devleti FETÖ denen illetten temizleme konusunda da aralıksız çalışıyoruz. FETÖ elebaşına gelince... ABD'li yetkililerle görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni yönetimin daha anlayışlı ve duyarlı olacağını görüyoruz. FETÖ gelecek, hesap verecek.

- 'Hayır' demeyi adet edinenler, Marmaray'a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Üçüncü Havalimanı'na, Avrasya Tüneli'ne, Çanakkale Köprüsü'ne 'hayır' dedi mi? Türkiye'nin gelişmesini sağlayacak ne varsa 'hayır' dediler.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler