Bıçaklanan CHP'li genç hayati tehlikeyi atlattı

Büyükada'daki seçim standında bıçaklanan Vedat Demir iki kez ameliyat edildi. Bu sabah itibariyle hayati tehlikeyi atlatan Demir, yoğun bakımdan normal odaya alındı.

Bıçaklanan CHP'li genç hayati tehlikeyi atlattı

İstanbul Büyükada’da Pazar sabaha karşı bir grubun seçim standlarına yönelik saldırısında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolu üyesi Vedat Demir ağır yaralandı.
CHP’nin BBC Türkçe’ye verdiği bilgiye göre saldırı, cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 01:30 sıralarında Büyükada ‘daki CHP seçim çadırında meydana geldi.

İddiaya göre, bir grup HDP standına saldırarak, yıkma girişiminde bulundu. Yan tarafta bulunan CHP standında görevli 28 yaşındaki Vedat Demir ile 19 yaşındaki Sedat Şahin ile çevredeki esnaflar olaya tepki gösterdi.

Olayı ayırmaya çalışan CHP Gençlik Kolları üyesi bıçakla yaralandı.

Ağır yaralanan Demir iki kez ameliyat oldu. Şahin ise olayda hafif yaralandı.

CHP Adalar yönetiminden bu sabah yapılan açıklamada, Demir’in hayati tehlikeyi atlattığı belirtilerek, yoğun bakımdan normal odaya alındığı bilgisi verildi.

Doğan Haber Ajansı (DHA), kavgada 3 kişinin daha darp edilerek yaralandığını bildirdi.

DHA olayla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Bir kişi pazar günü tutuklandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP milletvekilleri ve saldırıya uğrayan partililer bu sabah konuyla ilgili  Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde basın açıklaması yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler