'Beyaz toroslar' HDP'li vekil peşinde!

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, günlerdir kendisini takip eden plakasız bir aracı görüntüledi. Aynı araç kısa bir süre sonra Sarısaç'ın aracını durdurarak, araçta bulunan PM üyesi Yunus Durdu'yu zorla araçtan çıkararak gözaltına aldı.

'Beyaz toroslar' HDP'li vekil peşinde!

SiyasiHaber

 

Plakasız araç HDP’li vekili takip etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Murat Sarısaç, kendisini günlerdir takip eden plakasız bir aracı oturduğu evin önünde görünce, araçtaki kişilere kim olduğunu sordu. Sarısaç’a cevap vermekten kaçınan kişiler araçlarıyla uzaklaştı.

 

HDP PM üyesi zorla gözaltına alındı

Ardından kent merkezine gelmeye çalışan Sarısaç’ın aracı kısa bir süre sonra aynı araç tarafından durduruldu. Plakasız araçtan inen ve polis oldukları tahmin edilen kişiler, HDP PM üyesi Yunus Durdu’yu milletvekili aracından zorla çıkararak gözaltına aldı.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile arkada plakası olmayan bir araç tarafından günlerdir takip edildiğini belirten Murat Sarısaç, şunları söyledi:

 

'Hakaretle karşılık verdiler’

“Bir kaç gündür beni takip eden plakasız bir araç bugünde oturduğum sitenin bahçesinde bekliyordu kim olduklarını sordum hakaretle karşılık verdiler sonrasında da aracımın önünü kesip PM üyemiz Yunus Durdu’yu zorla araçtan aldılar şimdide aynı kişiler evimin önünde dolaşıyorlar.”

Murat Sarısaç, HDP PM üyesi Yunus Durdu'nun alındıktan sonra nereye götürüldüğünü bilmediklerini, parti avukatlarının araştırdıklarını kaydetti.

 

Faili meçhul cinayetlerin simgesi haline gelen 'beyaz toroslar'

Beyaz Toros diye bilinen eski Renault marka araç, içine zorla bindirilenin bir daha görülmediği, '90’lı yıllarda güneydoğu ve doğu illerinde gerçekleşen faili meçhul cinayetlerin simgesi haline gelmişti.  Beyaz toroslar yıllar sonra, 2015 yılında, AKP iktidarı adım adım otoriter bir rejim inşa ederken, bu kez Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda beyaz Toroslar dolaşacak” sözleriyle tekrar gündeme geldi.

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler