Beyaz Saray: Rusya kimyasal silahlardaki sorumluluğuna ihanet etti

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Doğu Guta'daki saldırıya ilişkin 'Rusya kimyasal silahlardaki sorumluluğuna ihanet etti' açıklaması yaptı.

Beyaz Saray: Rusya kimyasal silahlardaki sorumluluğuna ihanet etti

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki Duma kentinde kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin, "Rusya kimyasal silahlardaki sorumluluğuna ihanet etti" açıklamasında bulundu.

Ulusal Güvenlik Toplantısı öncesi gazetecilere açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump da Doğu Guta'da yaşananlara ilişkin "Suriye'ye askeri seçenek de masada. Suriye'deki saldırıyı kınıyorum Askeri liderlerle görüşüp 24-48 saat içinde büyük kararlar vereceğiz. Suriye ile ilgili büyük kararımı gün sonuna kadar vermiş olurum" demişti.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise "Doğu Guta'daki saldırı uzmanlar tarafından süratle incelenmelidir. Bize ulaşan bilgiler hem istihbarat örgütümüz üzerinden hem de elde edilen haberler, görüntüler ve fotoğraflar üzerinden baktığımızda burada kimyasal silah kullandığı çok net bir şekilde gözüküyor ancak bunun uzmanlar tarafından da elbette incelenmesi ve soruşturulması son derece önemlidir." ifadelerini kullanmıştı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler