Beşiktaş ve BB Erzurumspor'da toplam 19 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı

Türkiye'de profesyonel futbol liglerinin 12 Haziran'da açılacağının açıklanmasından sonra takımlar koronavirüs testi yaptırıp sahaya inmeye başlamıştı. Bu testler neticesinde Beşiktaş'ta 8, BB Erzurumspor takımında ise 11 kişide koronavirüse rastlandı.

Beşiktaş ve BB Erzurumspor'da toplam 19 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yakın zamanda 'bir aksilik olmazsa' profesyonel futbol liglerinin 12 Haziran'da başlayacağını açıklamıştı. Bu karar birçok farklı çevrenin tepkisini çekmişti. Takımlar koronavirüs testi yaptırıp sahaya inmeye ve takım halinde antrenman yapmaya başlamıştı. Bugün gelen iki haberde ise Süper Lig'de mücadele eden Beşiktaş futbol takımından 8, TFF 1. Lig'de mücadele eden BB Erzurumspor takımından ise 4'ü futbolcu olmak üzere 11 kişide koronavirüse rastlanıldığı öğrenildi.

 

Beşiktaş'ın twitter hesabından haber şöyle duyuruldu:

“13 Mayıs Çarşamba günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza ikinci kez Covid-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, sekiz kişide pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan kişilerin takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır. Dr. Tekin Kerem Ülkü”

 

BB Erzurumspor da koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını şu tweetle duyurdu:

"Kamuoyuna:

Erzurumspor'umuzda bugün yapılan 2. Covid-19 testi sonucu 4 futbolcumuz, 1 teknik heyet, 1 A takım personeli 5 kulüp çalışanının (11) test sonucu pozitif çıkmış, buna ilaveten durumu şüpheli olan 12 kişi testlerinin tekrarlanması için hastaneye sevkleri sağlanmıştır."

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler