Beşiktaş Belediyesi taşeron işçileri: İşimizi ekmeğimizi geri istiyoruz

Beşiktaş Belediyesi taşeron işçileri: "Biz Beşiktaş Belediyesi taşeron işçileri olarak, bu tür direnişlere yabancı değiliz. 'Sosyal demokrat' bir belediyeden AKP’nin çıkarttığı KHK oyununa gelmeyip işçi sınıfına sahip çıkmasını bekliyoruz."

Beşiktaş Belediyesi taşeron işçileri: İşimizi ekmeğimizi geri istiyoruz

 Güvenlik soruşturması bahanesiyle işten atılan Beşiktaş Belediyesi taşeron işçileri bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Haksız şekilde işten atıldıklarını belirten işçiler, AKP'nin keyfi şekilde çıkardığı KHK ile işten atılmaları karşısında CHP yönetiminin yanlarında olmasını istediler.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

Bizler Beşiktaş Belediyesi’nden haksız ve hukuksuz şekilde işten atılan işçileriz. 2 Nisan itibarıyla herhangi bir gerekçe gösterilmeden 696 sayılı KHK bahanesiyle, güvenlik soruşturması bahanesiyle gruplar halinde işten atıldık. KHK ile yapılan bu işten çıkarmalar hukuksuzdur.

Biz Beşiktaş Belediyesi taşeron işçileri olarak, bu tür direnişlere yabancı değiliz. “Sosyal demokrat” bir belediyeden AKP’nin çıkarttığı KHK oyununa gelmeyip işçi sınıfına sahip çıkmasını bekliyoruz.

Beşiktaş Belediyesi Başkan Vekili Tahir Doğaç, kendisi ile yaptığımız görüşmede “İşten, emekten yana olduğunu” söyleyerek “işten çıkarılan işçilerimizin sorununu cuma gününe kadar çözeceğiz” sözünü verdi. Verilen bu sözün tutulmasını bekliyoruz.

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve yardımcıları geçtiğimiz perşembe işe geri dönmezsek bizimle birlikte burada oturma eylemimize katılacaklarını, yanımızda olacaklarını söylemişti. Biz direnişimizin 13. günündeyiz ve AKP tarafından keyfi bir şekilde çıkarılan ve emekçileri işinden eden KHK uygulamasına karşı CHP İl Yönetimini buraya, işçi sınıfının yanında olmaya çağırıyoruz.

Meydanlarda OHAL’e, KHK uygulamalarına karşı çıkan CHP’yi, KHK ile işten çıkarılan taşeron işçilerine çözüm bulmaya davet ediyoruz.

Bütün sendikaları, demokratik kitle örgütlerini, 696 sayılı KHK ile hukuksuz bir şekilde “güvenlik soruşturması” bahanesiyle işten çıkarılan emekçilerin yanında olmaya, sessiz kalmamaya çağırıyoruz.

Diğer CHP belediyelerinden tüm çıkarılan arkadaşlarımız işe geri alınmıştır. Beşiktaş Belediyesi’nin de aynı adımı atmasını bekliyoruz.

696 sayılı KHK ile yapılan tüm işten çıkarılan taşeron işçilerin geri alınmasını istiyoruz.

İşten çıkarılan arkadaşlarımızın hiçbir hak kaybına uğramadan aynı şekilde işlerine geri dönmelerini istiyoruz.

Emekliye ayrılmak zorunda bırakılan arkadaşlarımızın da kıdem ve ihbar tazminatlarının eksiksiz ödenmesini talep ediyoruz.

Direne direne, birleşe birleşe kazanacağız!

Beşiktaş Belediyesi Taşeron İşçileri

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler