Berna Laçin'in ardından Şevket Çoruh'a da deprem soruşturması açıldı

Elazığ depreminin ardından sosyal medya hesabından depremle ilgili ihmalleri ve vergileri gündeme getiren Berna Laçin hakkında soruşturma açılmıştı. Ünlü oyuncu Şevket Çoruh hakkında da yaptığı paylaşımlar nedeniyle soruşturma açıldı.

Berna Laçin'in ardından Şevket Çoruh'a da deprem soruşturması açıldı

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, ‘halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama’ suçları çerçevesinde yapılacağını bildirildi.

Soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan bulunmadığı, paylaşımlara yönelik incelenmenin sürdüğü belirtilirken, Ankara dışında yaşayan şüphelilere ait dosyaların, yaşadıkları illerin başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Söz konusu soruşturma haberinin üzerine Çoruh'un resmi Twitter hesabına bakıldığında, sanatçının depreme ilişkin olarak yalnızca "Geçmiş olsun" mesajını paylaştığı görülüyor.

Sosyal medyada ünlüleri hedef gösteren AKTrol paylaşımlarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh dışında isimler de bulunuyor.

 

oyuncu-sevket-coruh-a-deprem-sorusturmasi-680568-1.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler