Berberoğlu'nun avukatı: Karar düzeltme talebimiz olacak, AYM’ye de başvuracağız

Enis Berberoğlu'nun avukatı Murat Ergün, "Karar düzeltme talebimiz olacak. Anayasa Mahkemesi'ne de başvuruda bulunacağız" dedi.

Berberoğlu'nun avukatı: Karar düzeltme talebimiz olacak, AYM’ye de başvuracağız

Yargıtay, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na, MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını da onadı. Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.

Kararın duyurulmasından hemen sonra RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan Berberoğlu'nun avukatı Murat Ergün, Yargıtay'ın kararını değerlendirdi.

'Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay müebbet talebini reddetti'

Avukat Ergün şu değerlendirmeleri yaptı:

"Savcılık müebbet hapis cezası istiyordu. Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay müebbet hapis cezası talebini reddetti. Yargıtay 5 yıl 10 aylık cezayı onadı. Yargıtay'ın kararının ardından Enis Berberoğlu tahliye edilecek."

'Hakettiği için tahliye edilmesini de talep ettik'

"Biz Enis Berberoğlu'nun tahliyesini isterken sadece milletvekili seçildiği için istememiştik. Basında milletvekili olduğu için tahliye talebimiz ön plana çıktı. Ama taleplerimiz arasında hakettiği için çıkması gerektiği de vardı."

'Türkiye'de 5 yıl 10 ay ceza alıp kimseyi yatırmazlar'

"Türkiye'de bugün 5 yıl 10 ay ceza alan hiç kimseyi hapiste yatırmazlar. FETÖ'den 7 yıl 8 ay ceza alanları kararla birlikte tahliye ettiler. Olağanüstü kanun yollarına gitme hakkımız var. Karar düzeltme başvurusu yapacağız. Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulunacağız."

Sputnik

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler