Berberoğlu'ndan Erdoğan'ın iddiasına yanıt: Yanıltma yoksa kötü niyet var

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iddiasına "Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır." sözleriyle yanıt verdi.

Berberoğlu'ndan Erdoğan'ın iddiasına yanıt: Yanıltma yoksa kötü niyet var

 CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Eğer yakında bu içeride olan zatla alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. İçeriden değişik haberler alıyorum; ‘buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım’ diyor, içerideki zat” şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır. Son olarak şunu söylemeliyim ki, adaletin tecelli etmesi engellenebilir, hukuken aklanmam gecikebilir, çektiğim eziyet uzayabilir. Ama hiçbir halde benden suçlu, iftiracı, ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, “basında yer alan gerçeğe aykırı ve akıl dışı iddialara” ilişkin, avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar aracılığıyla bir açıklama yayınladı.  Berberoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Haksız ve hukuksuz mahkeme kararı ile 2 aydır bir koğuşta tek başıma kalıyorum. Görüştüğüm kişiler, beni ziyarete gelen 50 kadar CHP’li milletvekili ile avukatlarımdan ibarettir. Bu görüşmelerin tamamında neler konuşulduğu kendilerine sorulabilir. Ama hepsinde hukuki durumumu anlattığımı, adaletten umudumu kesmediğimi söylediğimi hatırlıyorum. Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır. Son olarak şunu söylemeliyim ki, adaletin tecelli etmesi engellenebilir, hukuken aklanmam gecikebilir, çektiğim eziyet uzayabilir. Ama hiçbir halde benden suçlu, iftiracı ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz. Bu konuda başka bir açıklama yapmayacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.”  

(DHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler