Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak: Erdoğan ailesi ile yaşam tarzımız birbirimize uygun; debdebe, ihtişam yok

Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak "Erdoğan ailesi ile yaşam tarzımız birbirimize uygun; debdebe, ihtişam yok" dedi.

Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak: Erdoğan ailesi ile yaşam tarzımız birbirimize uygun; debdebe, ihtişam yok

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın babası gazeteci Sadık Albayrak, dünürü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan için, “Yaşam tarzımız birbirimize uygun, aile yapılarımız birbirine yakın. Debdebe, ihtişam yok” dedi.

Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu’nun haberine göre, Trabzon’da yayla evinde yaşayan Albayrak, “Cenab-ı hak nasip etti. Hısım-akraba olduk. Yaşam tarzımız birbirimize uygun, aile yapılarımız birbirine yakın. Debdebe, ihtişam yok. Ailece hep mütevazı olduk. Bütün hayatımız boyunca Allah’a kul, yüce Resulüne ümmet olmak için mücadele verdik.” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın oğlu Berat Albayrak için ‘sosyete damat’ ifadesi kullanmasına ilişkin, “Lafını duyunca aklıma şu geldi. Ben yedek subaylığımı Malkara’da yaptım. Orada 1.5 yılım geçti. ‘Sosyete Damat’ diyen kişinin Malkaralı olduğunu öğrenince, Trakya’da yerel bir söz var: ‘Malkara Keşan, Hoppala Paşam’ dedim. Bunlara, ‘Koy çuvala, salla salla vur duvara’ demek geçti içimden. Muhatap almaya değmez. ‘Aslıhu Nesluhu’ derler. Yani bir adamın aslı neyse nesli de o olur…” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler