'Benim Varoş Hikâyem' filminin yönetmenine dava açıldı!

Adana Ceyhan’ın “varoş” olarak adlandırılan bölgelerinde yaşayanların hikayelerini onların ağzından anlatan “Benim Varoş Hikayem”in yönetmeni Yunus Ozan Korkut'a dava açıldı.

'Benim Varoş Hikâyem' filminin yönetmenine dava açıldı!

“Benim Varoş Hikâyem”in yönetmeni Yunus Ozan Korkut’un bugün sabah erken saatlerde Twitter’dan kendisine dava açıldığını duyurması sonrası avukatlarından açıklama geldi.

Davanın Adana Ceyhan 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açıldığınu duyuran avukatların açıklamasında, filmin “hiciv ve eleştiri barındıran bir sanat eseri olduğu” gözardı edilmiştir denildi.

Korkut: Ne diyeceğimi bilemiyorum artık

Korkut yaptığı açıklamada “Yaptığım film yüzünden 30 Ocak 2019 tarihinde Ceyhan adliyesinde yargılanacağım. Ne diyeceğimi bilemiyorum artık” demişti.

Avukatlar ayrıca “Benim Varoş Hikayem” filminin “gerekli tüm yasal kurumlardan onay alınarak yayınlandığı”, “ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildiği ve ödül aldığı” da vurgulandı.

Açıklama şu sözlerle bitiyor:

“Herkesin bildiği üzere bir sanat eserinin yargılanacağı yer, mahkemeler değil kamuoyudur.”  

Adana Ceyhan’ın “varoş” olarak adlandırılan bölgelerinde yaşayanların hikayelerini onların ağzından anlatan “Benim Varoş Hikayem”, 2017’nin en dikkat çeken filmlerinden biri olmuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler