Bekir Bozdağ: OHAL'in uzatılması ihtiyacı ortadadır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamasında OHAL'i uzatacaklarının sinyallerini verdi. Bozdağ "Bakanlar Kurulu kararına dönüştürülür TBMM de kabul ederse OHAL yeniden uzatılabilir." ifadelerinde bulundu.

Bekir Bozdağ: OHAL'in uzatılması ihtiyacı ortadadır

Bekir Bozdağ bugün yaptığı açıklamada AKP'nin OHAL'i uzatma planlarına dair sinyaller verdi. Ekonomik kriz tartışmalarına dair de konuşan Bozdağ'ın sözleri şöyle:

“Ekonomimiz çok güçlü"

"Ekonomide bir sınıktı yoktur. Ekonomide sıkıntı bekleyen çoktur. Aman ekonomi sıkıntıya girsin Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını darbeyle, seçimle indiremedik, her türlü ahlaksızlığı denedik indiremedik. Ekonomiyle indirelim hesabı yapıyorlar. Türkiye’nin ekonomisini sıkıntıya sokamazlar. Güçlü bir ekonomimiz ve ekonomi yönetimimiz var. Ekonomimiz yerinde, güçlü, şoklara karşı da dayanıklı Allah’ın izniyle.Türkiye terörle etkin bir mücadele yapıyor. Suriye'de harekatlar, İdlib'de gerginliği azaltma bölgeleri devam ediyor. Öte yandan FETÖ ile PKK ile yurt içinde mücadele devam ediyor. Etkin ve kararlı şekilde sürmesi gerekmektedir. OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır. Bakanlar Kurulu kararına dönüştürülür TBMM de kabul ederse OHAL yeniden uzatılabilir."

 

Etiketler: Bekir Bozdağ, OHAL

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler