Bekaert işçilerine ziyaretler devam ediyor

Kocaeli Demokrasi Girişimi üyeleri ve Kocaeli Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyenler grevdeki Bekaert işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu

Bekaert işçilerine ziyaretler devam ediyor

Grevlerinde iki haftayı geride bırakan Bekaert işçileri, mücadelelerini kararlılıkla sürdürüyor. Gün boyu fabrika önüne çeşitli ziyaretlerin yapıldığı grevde, işçiler dayanışmayı önemsiyor. Grev çadırı önünde Kocaeli Demokrasi Girişimi'nin üyelerini karşılayan işçiler adına konuşan Birleşik Metal-İş Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik, mücadelelerinin devam ettiğini belirtti. Grevlerinde kararlı olduklarını belirten Çelik, işçilerin iki haftadır hep birlikte mücadele ettiğini ve dayanışmanın önemine dikkat çekti.

Grev bir hak arama aracıdır

Kocaeli Demokrasi Girişimi adına işçilerle konuşan Bekir Yurdagül, grevin hak arama aracı olduğunu belirtti. İşçilerin birliğine atıfta bulunan Yurdagül, “Kocaeli Demokrasi Girişimi olarak bugün grevinizi ziyaret ediyoruz, başarılar diliyoruz. Grev işçilerin istediği bir şey değil, grev hak arama aracıdır, geleceğimiz için. Bugünden yarına çözülemeyebilir, önemli olan işçilerin birliğini devam ettirebilmesi. Umuyoruz ki kısa sürede greviniz başarıya ulaşır, yeni yıla işçilerin istekleri doğrultusunda gireriz diye düşünüyoruz. Birliğinizi bozmadığınız sürece kazanacaksınız” şeklinde konuştu.

İyi bir örnek oluyorsunuz

KHK ile ihraç edilmeden önce Kocaeli Üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi bölümünde öğretim üyesi olan Derya Keskin konuşmasında, işçilerin iyi bir örnek oluşturduğunu belirtti. İşçilerin yanlarında olduklarını belirten Keskin, “Bu soğukta burada olmak bile zor ama kıymetli. İyi bir örnek oluyorsunuz, sizin yanınızdayız, yapabileceğimiz ne olursa yapmaya da hazırız” ifadelerini kullandı. Grev çadırı önünde yağmur altında yapılan kısa konuşmaların ardından işçiler ile birlikte çadıra geçen akademisyenler ve Kocaeli Demokrasi Girişimi üyeleri, burada işçilerle çay içerek sohbet etti.

Haber: Kerim Çelik

Etiketler: BEKAERT, Grev, ziyaret

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler