Başak Demirtaş'ı sosyal medyadan taciz eden şahısa gözaltı kararı

Başak Demirtaş hakkında sosyal medya üzerinden cinsiyetçi ve tacizkâr gönderiler yazan şahıs hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı gözaltı kararı verdi

Başak Demirtaş'ı sosyal medyadan taciz eden şahısa gözaltı kararı

Sosyal medyada Vedat Muti kullanıcı adını kullanan, asıl ismi Vedat Yazıcı olan bir kişi Başak Demirtaş'a yönelik cinsiyetçi bulundu, AKP'lilerin kullandığı 'yeşil nokta' sembolünü kullanan Yıldırım'ın paylaşımları sonrası Twitter'da “#BaşakDemirtaşSeninleyiz” etiketi açıldı. Etiketle binlerce paylaşım yapıldı. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı bir kınama mesajı yayınlarken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı yayınladığı basın açıklamasında şahıs hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.

 

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından basın açıklaması

Konuyla ilgili twitter üzerinden bir basın açıklaması yayınlayan Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Vedat Yıldırım hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de konuyla ilgili tweet attı.

Gül, “Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Yazıcı'nın hesabı askıya alındı

Adalet Bakanlığı ise Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın basın açıklamasını yayınlayarak, Başak Demirtaş’a saldıran kişinin tespit edildiğini ve hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.

 

Canan Kaftancıoğlu tepki gösteri: "Yeşil daire provokatif hesapların sığınağı oldu"

Cinsiyetçi saldırıya karşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da tepki gösterdi. Kaftancıoğlu Twitter hesabından “Kadın dayanışması adına özellikle AKP’li kadınları Başak Demirtaş’a destek vermeye, savcıları ve hakimleri de görevlerini yapmaya davet ediyorum. Trol diyoruz ciddiye almıyoruz diyoruz ama bu kadar da bayağılaşmasanız keşke'” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler