Bartın'da Yrd. Doç. Hülya Doğan hedef gösterildi, görevinden alındı

“Bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak bu suça ortak olmayacağız” diyen Barış İçin Akademisyenlerin yasaklarla ilgili yayınladığı bildiriye imza attığı, Bartın Üniversitesi Antropoloji Bölümü başkanı Yrd. Doç. Dr. Hülya Doğan hakkında Bartın Savcılığı soruşturma başlattı. Üniversite ise bölüm başkanlığı görevinden aldı.

Bartın'da Yrd. Doç. Hülya Doğan hedef gösterildi, görevinden alındı

Bartın Üniversitesi Antropoloji bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Hülya Doğan, Barış İçin Akademisyenler Girişimi'nin metnine imza attı. Üniversite dekanlığı, bölüm başkanı olan akademisyen hakkında herhangi bir soruşturma başlatmaksızın, gönderdiği “14.maddeyle görevlendirilen bölüm başkanlığınız görülen lüzum üzerine” yazısıyla görevden alındığını bildirdi. Ayrıca Hülya Doğan 13/01/2016 tarihinde savcılığa çağrılarak “terör örgütü propagandası yapma suçundan” soruşturma başlatıp şüpheli olarak ifadesi alındı.

Aynı dosyada TCK 301. Maddesi gereği  “Türklüğü, Cumhuriyeti veya TBMM’yi alenen aşağılama” suçundan ise soruşturma başlatabilmek için Adalet Bakanlığından onay istendi.

Bartın Ülkü Ocakları İl Başkanlığı'da Hülya Doğan'ı hedef gösterdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler