Barış bildirisi dağıtan 5 aylık hamile kadın tutuklandı

Emek Partisi (EMEP) üyesi Neslihan Karyemez, cumartesi günü (dün) İkitelli’de Afrin operasyonuna dair barış çağrısı yapan bildiriyi dağıttığı için bir başka EMEP üyesi Bilal Karaman ile birlikte İstanbul 11. Sulh Ceza Hâkimliği’nce “Terör örgütü propagandası” yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Barış bildirisi dağıtan 5 aylık hamile kadın tutuklandı

EMEP Üyesi Neslihan Karyemez Cumartesi günü (dün) İstanbul İkitelli’de Afrin operasyonuna dair barış çağrısı yapan bildiriyi dağıttığı için bir başka EMEP üyesi Bilal Karaman ile birlikte İstanbul 11. Sulh Ceza Hâkimliği’nce “Terör örgütü propagandası” yaptığı iddiasıyla tutuklandı. Bakırköy Hapishanesi’ne konulan Karyemez, yaklaşık beş aylık hamile. Karyemez’in kullandığı ilaçlar, mesai saati olmadığı gerekçesiyle içeri alınmadı.

Karyemez’in annesi Elif Karyemez, “Kızım hamile ve riskli bir süreçte… Cezaevi koşullarında hamileliğinin devam etmesi mümkün değil” dedi. Anne “EMEP, yasal bir parti. Dağıtılan bildiri de yasal. Siyasi partilerin dağıttıkları bildiriler zaten belirli izinlerle çıkıyor. Kızım yasal bir bildiri dağıttığı için tutuklandı. Terör örgütü propagandası yapmakla suçlandı. Barış içerisinde yaşanmasını istemek nasıl propaganda olur? Bu olsa olsa bir eleştiridir. Bir annenin barış istemesi kadar normal ne olabilir? Hiçbir anne savaşın ortasına bir çocuk getirmek istemez. Ben de anneyim. Bizler de barış istiyoruz. Kızım bir an evvel serbest bırakılsın” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler