Barış akademisyeni Prof. Dr. Mehmet Zencir için beraat kararı

Barış akademisyenlerinden Prof. Dr. Mehmet Zencir, “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisi nedeniyle hakkında açılan davanın bugün görülen duruşmasında hakkındaki suçlamalardan beraat etti.

Barış akademisyeni Prof. Dr. Mehmet Zencir için beraat kararı

 

SiyasiHaber

Barış akademisyenlerinden Prof Dr. Mehmet Zencir “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attığı için “terör örgütü propagandası yapmak’ suçlamasıyla hakkında açılan davanın Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmasında beraat etti. Prof. Dr. Mehmet Zencir, 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilmişti.

Prof. Dr. Mehmet Zencir, daha önce yaptığı bir konuşmada, “Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor. Ama bizim gibi karşı duranlar da güçlenerek ilerliyor. 20 yıldır Pamukkale Üniversitesinde görev yapıyorum. Biz emeğe, doğaya, insan haklarına yapılan saldırılara karşı, Barış Bildirisi’ne imza attık. Biz bu haksızlıklara karşı mücadele ettik. Akademisyen susmaz. Geri adım atmış da değiliz. Bu KHK’ler ve OHAL bizi yıldıramaz. Biz kazanacağız. Ben unvanımı toplumdan aldım. Kimse alamaz. Ayrıca unvana ihtiyacım olduğu da söylenemez” diye konuşmuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler