Baraj gölünde kayıp Gülistan Doku’ya ait reçete bulundu

Dersim'de kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun isminin yazılı olduğu hastane reçetesi Uzunçayır Baraj Gölünde bulundu. Ayrıca Doku’nun bir kafe önünde erkek arkadaşı olarak bilinen Zainal Abarokov’la görüştüğüne dair görüntü de ortaya çıktı.

Baraj gölünde kayıp Gülistan Doku’ya ait reçete bulundu

Dersim’de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun bulunması için başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Aramaların yoğunlaştığı Uzunçayır Baraj Gölü Dinar Köprüsü mevkiinde su altında Doku’nun ismi yazılı olduğu hastane reçetesi ve arkadaşından aldığı makas bulundu. Reçetenin bulunması aile tarafından doğrulanırken, bulunan materyaller incelenmek üzere kriminale gönderildi. 

 

Zainal Abarokov ile görüştüğü görüntüler ortaya çıktı

Gülistan'ın Doku’nun bir kafe önünde erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zainal Abrokov ile görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde Gülistan'ın, merkeze bağlı Atatürk Mahallesi’nde bulunan bir kafenin önünde ayrıldığı, Rus asıllı erkek arkadaşı Zainal Abarokov ile görüştüğü görülüyor. Abarokov ile karşılıklı bir süre konuşan Doku, kafenin önünde bir süre sonra tek başına yürüyerek caddeden karşıya geçip minibüse biniyor. 

 

Arama çalışmaları sürüyor

Öte yandan, Uzunçayır Barajı Dinar Köprüsü mevkiinde Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekibi, AFAD, Elazığ'dan dalgıç ekibinin katılımıyla devam ediyor. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler