Bakan Koca: Bayram için il bazında yer yer kısıtlamalar gelebilir

Artan vaka sayıları ve alınan tedbirlere ilişkin açıklama yapan Koca, ülke genelinde sokağa çıkma yasağının gündeme gelmediğini ancak bayram için il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceğini ifade etti.

Bakan Koca: Bayram için il bazında yer yer kısıtlamalar gelebilir

Hükümetin ekonomik kaygılarla koronavirüs pandemisine karşı alınan tedbirleri kaldırması ve ‘normalleşme’ adımları atmasıyla düşüşe geçen vaka sayısını yeniden yükselişe geçti.

Artan vaka sayıları ve alınan tedbirlere ilişkin Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17:00’de video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, açıklamalarda bulundu.

Son 3 günde vaka sayılarının en fazla ve en olduğu illeri açıklayan Koca, en çok vakan görülen 7 şehrin, İstanbul, Ankara, Antep, Konya, Mardin, Diyarbakır, Urfa, en az vaka görülen illerin ise, Dersim, Artvin, Iğdır, Erzincan, Bayburt, Kırklareli ve Bilecik olduğunu bildirdi.

Bayramda sokağa çıkma yasağının söz konusu olup olmayacağına ilişkin soruları da cevaplayan Koca, ülke genelinde sokağa çıkma yasağının gündeme gelmediğini ancak bayram için il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceğini ifade etti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler