Bakan açıkladı: Artık tüm atamalar mülakatla yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı televizyon programında bundan böyle tüm atamaların mülakat ile yapılacağını söyledi. Binlerce insanı mağdur eden mülakatlarla ilgili bu açıklamayı yapan Bakan, öğretmenlerin göreve başladıktan 4 yıl sonra 'performansı' yeterliyse kadroya alınacağını belirtti.

Bakan açıkladı: Artık tüm atamalar mülakatla yapılacak

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programına katıldı.

Öğretmen atamaları için en doğru usulün mülakat yöntemi olduğunu belirten Bakan Yılmaz, "Eğitimdeki en önemli unsur öğretmen, Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Dolayısıyla öğretmenin niteliğini arttırmalıyız. Daha önce KPSS'den en yüksek puanı alan atanıyordu. Peki bu doğru bir atama usulü müdür? Geleceğimizi teslim ettiğimiz öğretmenler için doğru bir yöntem değildir. Bundan sonra bütün öğretmenler mülakatla alınacak.Öğretmenlere her yıl sözleşme yapılacak. 4 yılın sonunda performansı yeterliyse kadroya alacağız."

Sadece 17 kişinin itirazı kabul edilmiş

18 ilde 300 komisyon ve bine yakın görevli ile mülakatlar yapıldığını belirten Bakan Yılmaz 53.000 kişinini mülakata alındığını ve 3.392 kişini itiraz ettiğini açıkladı. Yılmaz, 17 kişinin yapılan maddi hatandan dolayı itirazının kabul edildiğini söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler