Bahçeli: Referandumdan sonra kaçacak delik arayacaklar

Meclis grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Millete sırt dönen, adında halk olup halkla bağı olmayanlar şok olacaklar, referandum sonrası kaçacak delik arayacaklar” diyerek referandumda 'hayır' diyecekleri tehdit etti.

Bahçeli: Referandumdan sonra kaçacak delik arayacaklar

TBMM’deki tatilin sona ermesinin ardından ilk grup toplantısını yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa değişikliği kapsamındaki 'evet' kararımızda, yakın tehditler belirleyici olmuştur. MHP, meselelere zamanlar üstü bir düşünce ile yaklaşmaktadır" diye konuştu.

Bahçeli referandumda ‘hayır’ oyu verecekleri de tehdit ederek, “Millete sırt dönen, adında halk olup halkla bağı olmayanlar şok olacaklar, referandum sonrası kaçacak delik arayacaklar” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşmasından satırbaşları şöyle:

- Çok şükür tatilin bitimiyle yeniden kavuşmanın kıvancını yaşıyoruz. MHP, her türlü engellemeye rağmen milletine hizmet etmenin gururuyla yoluna devam etmektedir. İlkesizler bir kez daha devrededir. İradesizler faaliyettedir. Milletten korkanlar, kaçanlar faaldir. Milli iradeden umudunu kesmiş olanlar nifak kuyruğundadır. Hoplasalar da zıplasalar da Türk milletinin egemenlik haklarına asla ambargo koyamayacaklardır. Millet son karar merciidir. Millet bağlayıcı söz ve iradenin ta kendisidir.

- İşbirlikçiler hiç durmadı. Devamlı kör bir arayış içinde oldular. Aralıksız MHP düşmanlığını diri tuttular. Ama unuttukları veya göremedikleri bir gerçek vardı ki o da şudur; MHP, Türk tarihinin cesaret dolu bir simgesidir.

"Perinçek’le Erdoğan arasında tercih yapacaksak, Erdoğan'ı seçeceğimizi herkes bilmeli"

"Anayasa değişikliğine 'evet' diyoruz ya, sancıları ondandır. Eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında tercih hakkımız olursa istisnasız Erdoğan'ı seçeceğimizi herkes bilmeli" diyen Devlet Bahçeli, "Bunlar çılgına dönüp kudursalar da devlet için evet" şeklinde konuştu.

"48 yıldır ikelerimiz değişmedi"

- Siyasetimizin ilkeleri 48 yıldır değişmemiştir. Ülkülerimizin omurgası 48 yıldır darbe yememiştir. Maksat ve muradımız açıktır. Doğru zamanda uygulayacağımız yanlış bir siyasetin milletimizi felakete götüreceğini biliyoruz. Çarenin tükenmediği ve ışığın tamamen kaybolmadığı bir ortamda ya hep ya hiç diye yol alamayız.

"’Evet’ kararımızda yakın tehditler belirleyici”

- Anayasa değişikliği kapsamındaki 'evet' kararımızda, yakın tehditler belirleyici olmuştur. MHP, meselelere zamanlar üstü bir düşünce ile yaklaşmaktadır. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben felsefemizin özü budur. Tarihin yanlış yerinde duramayız. İstismara bel bağlayamaz, kandırmaya heves edemeyiz.

"Rahat yüzü göremeyecekler"

- MHP'nin milli ve demokratik mücadelesinden korkanlar, öcü gibi görenler bundan sonra rahat yüzü göremeyecekler.

"Teklif son derece faydalı"

- Beklenen onayın Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte referandum günü belli olacaktır. Türk milleti, sandıkta kararını verecektir. Demokrasi karşıtı cephe ne yaparsa yapsın, millet anayasa değişikliğine damgasını vuracaktır. Son derece faydalı teklif ülkenin önünü açacaktır.

"19. yüzyıldaki sapma ve körlük..."

- 19. yüzyıldaki sapma ve körlüğün ağır sonuçlarını Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına çekilerek ödedik. Bir millet bu hatayı bir kere yapar.

"CHP, HDP, FETÖ, PKK, ÖDP, EMEP, TKP... size ne?"

- Bugün malum şer ve kriz ittifakı emel birliği etmiş, anayasa değişikliği konusundaki tutumumuzu eleştiriyor. CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, TKP eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, kendilerine milliyetçi diyenler... Size ne? Size mi soracaktık. Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz. Ne yani izni sizden mi alacaktık? Başkanlık sistemine neden 'evet' demişiz. AKP'nin ve Cumhurbaşkanı'nın nasıl oluyorda peşine takılmışız...

Meral Akşener'e gönderme:

- PKK 'hayır' diyormuş varsın desin. Bunu da kendini Türk milliyetçisi sanan, toplanıp toplanıp dağılan, tutunacak demir parmaklık arayan zavallılar düşünsün.

Kaçacak delik arayacaklar

- Millete sırt dönen, adında halk olup halkla bağı olmayanlar şok olacaklar, referandum sonrası kaçacak delik arayacaklar.

- CHP zihniyeti milletten şamarı yiyecek yakın kısmı HDP ile birlikte rüzgar ekerken fırtınayla karşılaşıp sandığın dibine tortu gibi çökecektir. (CUMHURİYET)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler