Bahçeli: İş Bankası hisselerinin devrine destek veririz

MHP lideri Devlet Bahçeli, İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin devri için hazırlanacak kanın teklifine destek vereceklerini açıkladı. Bahçeli, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk milletidir" dedi.

Bahçeli: İş Bankası hisselerinin devrine destek veririz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin devri için yasa çıkarılması durumunda destek vereceklerini açıkladı.

‘Atatürk’ün varisi millettir’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası ile ilgili açıklamasını değerlendi. MHP Genel Merkezi’nde gazetecilere konuşan Bahçeli, 19 Eylül’de yaptığı açıklamayı hatırlattı.

Bahçeli, “İş bankası ile ilgili yapılan tartışmalar üzerine de görüşlerimizi açık seçik ifade etmiştik. Demiştim ki, CHP’nin Atatürk’ün mirası diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir, Atatürk’ün gerçek varisi Türk milletidir” dedi.

‘Kanun teklifi gelirse destekleriz’

Meclis’e teklif gelirse destek vereceklerini söyleyen Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı açıklama doğrultusunda, şayet İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclis’e gelirse biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz. Tekraren ifade ediyorum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk milletidir” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler