Bağdat’tan TSK’nın bombardımanına kınama

Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Mahmur ve Şengal'deki mülteci kamplarının da hedef alındığı TSK’nın hava bombardımanlarını kınayarak, “Irak hava sahasına nüfuz etmek, egemenliğin apaçık bir ihlalidir” açıklamasında bulundu.

Bağdat’tan TSK’nın bombardımanına kınama

 

Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Irak hava sahasının Türk savaş uçakları tarafından ihlal edilmesini kınıyoruz” denildi.

Rüdaw Türkçe’nin haberine göre, Hava saldırılarında Mahmur ve Şengal’deki mülteci kamplarının hedef alındığına dikkat çekilen açıklamada, “Irak hava sahasına nüfuz etmek, egemenliğin apaçık bir ihlalidir. Bu ihlaller, iki ülkenin ortak çıkarlarına saygı ve bağlılık nedeniyle durdurulmalıdır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, Irak’ın iki ülke arasında işbirliğine ve ortak sınırlar boyunca güvenliği sağlamaya hazır olduğuna vurgu yapıldı.

TSK’ya ait savaş uçakları dün akşam Güney Kürdistan sınırları içerisinde bulunan Kandil, Şengal, Karaçoğ Dağı, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'ta PKK’ye ait 81 noktayı bombalamıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler