'Babacan' partisinin tabelası 9 ya da 10 Mart’ta asılacak

Kuruluş tarihi birkaç kez ertelenen Ali Babacan’ın liderliğindeki partinin kuruluşunun 9 ya da 10 Mart’ta gerçekleşeceği öğrenildi. TBBM’ye 11’inci parti olarak girecek Ali Babacan’ın partisinde 2 milletvekilinin de yer alacağı belirtildi.

'Babacan' partisinin tabelası 9 ya da 10 Mart’ta asılacak

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi belli oldu. Babacan partisinin tabelasını 9 ya da 10 Mart’ta asmayı planlıyor. Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek.

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre, Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi birkaç kez ertelenmişti. Partinin kuruluş tarihi için 2 ya da 3 Mart’ın telaffuz edildiği, ancak o tarihlere yetişemeyeceği belirtildi.

 

Abdullah Gül tanıtım toplantısına katılacak mı?

Ali Babacan’ı desteklediğini belirten 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partinin tanıtım toplantısına katılması beklenmiyor.

 

2 milletvekiliyle TBMM’nin 11’inci partisi olacak

Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek. Babacan’ın partisinde iki milletvekilinin yer alacağı belirtiliyor.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın Babacan ile beraber hareket ettiği ve yeni kurulacak partiye katılacağı belirtildi. MHP’den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilen Usta, iki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı. Usta, MHP’den ihraç edilmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler