Azez'de ÖSO'ya canlı bomba saldırısı düzenlendi

IŞİD, Suriye'nin Türkiye sınırındaki Azez kentinde ÖSO'ya canlı bomba saldırısı düzenledi. Bir IŞİD'li üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi, üçü öldürüldü.

Azez'de ÖSO'ya canlı bomba saldırısı düzenlendi

Afrin’e olası bir operasyon tartışılırken, Kilis’e komşu Suriye’nin Azez kentindeki  Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) saldırı düzenlendi. ÖSO güçlerince durdurulan kamyona yüklenen su tankerindeki IŞİD’li ‘canlı bomba’ yelekli dört teröristten biri, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi, üçü ise öldürüldü.

ÖSO’ya bağlı askerler, Türkiye sınırındaki Azez’e bağlı Suçço Köyüne geçmeye çalışan su tankeri yüklü bir kamyonu oluşturulan kontrol noktasında durdurdu.

Kamyondaki su tankerinin kapaklarının açılmasıyla içeride bulunan yaklaşık 10 kişi kaçmaya başladı. Bu sırada üzerinde ‘canlı bomba’ yelekleri bulunan IŞİD’li olduğu belirtilen 4 teröristten biri patlayıcıyı infilak ettirdi, 3’ü ise ÖSO’lular tarafından öldürüldü. ÖSO’lular teröristleri etkisiz hale getirmesinin ardından tankerden çıkanlardan 1’i çocuk, 3’ü kadın 5 kişi ise teslim oldu. 

(DHA)

Etiketler: azez, ÖSO, IŞİD, canlı bomba

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler