Ayşe öğretmenin ceza infaz erteleme talebi kabul edildi

"Çocuklar ölmesin" dediği için 1 yıl 3 aylık hapis cezasına çarptırılan Ayşe Çelik'in infaz erteleme talebi 2. kez kabul edildi. Mahkeme talebi kabul etmeseydi Çelik bebeğiyle birlikte 31 Ekim’de cezaevine girecekti.

Ayşe öğretmenin ceza infaz erteleme talebi kabul edildi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 'terör örgütü propagandası' yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan öğretmen Ayşe Çelik 'in infaz erteleme talebini ikinci kez kabul etti. 

Diyarbakır 'da 2016 yılında telefonla bağlandığı Beyaz Show’da 'çocuklar ölmesin' dediği için yargılanan ve 1 yıl 3 aylık hapis cezasına çarptırılan ve 20 Nisan 2018'de 6 aylık kızı ile birlikte cezaevine konulduktan sonra 4 Mayıs'ta infazı 6 ay ertelenerek tahliye edilen öğretmen Ayşe Çelik, talebi kabul edilmeseydi bebeğiyle birlikte tekrar cezavevine girecekti.  

Bebeği ile cezaevine girmişti

Ayşe öğretmen, 6 aylık infaz erteleme süresi dolduğu için 20 Nisan'da 6 aylık kızı ile birlikte Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne konulmuştu. Ayşe Çelik 'in isteği üzerine, daha sonra 6 aylık kızı cezaevinden çıkarılarak ailesine teslim edilmiş, Çelik'in avukatının başvurusu ile Diyarbakır İnfaz Hakimliği, infaz erteleme talebini kabul ederek Çelik'in 4 Mayıs'ta tahliye edilmesini sağlamıştı.  

ArtıGerçek

Etiketler: ayşe öğretmen

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler