Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu hakkında zorla getirilme kararı

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında zorla getirilmesine karar verdi.

Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu hakkında zorla getirilme kararı

Aydın’da, haklarında “ihaleye fesat karıştırma” iddiasıyla dava açılan aralarında FETÖ sanığı Erkan Karaaslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, bazı tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları hazır bulundu.

Mazeret bildiren Özlem Çerçioğlu duruşmaya katılmadı.

Önceki duruşmada ifade vermek istemeyen Karaaraslan, tutuklu olduğu Ankara’dan Aydın’a getirilerek ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.

“İmamoğlu ve Çerçioğlu’na FETÖ’cü de seni tahliye edelim” diyorlar

Erkan Karaarslan mahkemede yaptığı savunmasında avukat görüşünde Serkan Seyhan isimli bir kişinin getirilerek bazı tekliflerde bulunduğunu öne sürerek “Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir” ifadelerini kullandı.

Çerçioğlu hakkında zorla getirme kararı

Duruşma savcısı Özlem Çerçioğlu’nun tüm duruşmalara sağlık raporu mazeretiyle katılmadığını, mahkemeye gelmekten kaçındığını bu nedenle bir sonraki duruşmaya zorla getirilme kararı verilmesini istedi. Çerçioğlu’nun avukatı ise daha önce dosyanın tefrik edilmesi yönünde dilekçe verdiklerini hatırlatarak, kaçma durumu olmayan müvekkilinin beraatini istedi.

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, Karaarslan’ın savunmasını bir sonraki duruşmada SEGBİS ile yapmasına Çerçioğlu’nun ise zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

(SendikaOrg)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler