Avukatlık bürosuna saldırı: HDP'li avukat istemiyoruz

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde sabah saatlerinde aynı zamanda insan hakları savunucusu olan Avukat Heval Yıldız'ın bürosu zannedilerek komşusunun evi pompalı tüfekle tarandı. Büronun tabelasının altına "Odunpazarında hdp'li istemiyoruz" yazıldı.

Avukatlık bürosuna saldırı: HDP'li avukat istemiyoruz

Siyasihaber

Odunpazarı'ndaki bürosu hedef alınarak saldırıya uğrayan Heval Yıldız, "Failler ya da arkasındaki kişiler kim olursa olsun tek istediğim bu kirlenmiş adalet sisteminde nefes aldığım ve sevdiğim yerlerden birisi olan Odunpazarı meydanında büroma gidip mesleğimi yapabilmektir" diyerek dayanışma çağrısında bulundu.

Saldırının 'Heval' isminin bir tabelada olmasına tahammül gösteremeyenler tarafından gerçekleştirildiğini söyleyen Yıldız, baroya, meslek odalarına ve sendikalara seslenerek yarın saat 12.30'da hep birlikte Odunpazarı Meydanı'nda buluşmaya çağrı yaptı.

Heval Yıldız'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Bugün sabah saatlerinde bürom zannedilerek komşumun evi pompalı tüfekle taranmış... Tabelâmın altına da "odunpazarında hdp'li istemiyoruz" yazılmıştır... Komşularımın evde olmaması büyük bir şanstır... Zira saçmalar komşumun gardrobunu dahi darmadağın etmiştir... Komşularıma zarar gelmemesi tek tesellimdir.. Saldırıdan sonra hemen yan binadaki bir derneğin üyelerinin "tabelayı kaldırttık" diye sevinç yazıları paylaşmaları ve akabindeki hakaretleri aslında faillerin kim olduğunu göstermektedir.. Failler ya da arkasındaki kişiler kim olursa olsun tek istediğim bu kirlenmiş adalet sisteminde nefes aldığım ve sevdiğim yerlerden birisi olan Odunpazarı meydanında büroma gidip mesleğimi yapabilmektir... Bugün beni orada istemeyenler bu saldırıda sessiz kalındığında yarın başka bir meslektaşı başka bir sebeple hedef gösterip istemeyecektir... Bu saldırı benim evime değil bÜroma yapılan bir saldırıdır... Dolayısıyla meslek örgütüm olan baronun ve meslektaşlarımın, avukatların, mesleklerini istedikleri yerde özgürce yapmalarına kimsenin engel olamayacağınana dair bir söz söylemesini, bana destek olmasını diliyorum ... Ancak bu destek gazetelere fakslanan açıklamalarla ve görev savmalarla olmamalıdır... Benim o meydanda kimsenin hakaretine bir daha maruz kalmamamın tek yolu o meydandan büroma yürüdüğüm sokaklarda bana sahip çıkılmasıdır... Zira benim orada ikamet etmem değil avukatlık yapmam istenmemektedir... Odunpazarı meydanında HEVAL ismi yazılması onları rahatsız etmiştir... Adım Kürtçedir ve arkadaş, dost, yoldaş demektir. Adım benim aynı zamanda ışığımdır... Kimseyi ötekileştirmeden yaşamaya çalışma gayemde bundandır... Ancak asıl gayem insanların eşit, özgür ve kardeşce bir dünyada yaşamasıdır... Bu sebeple işten atılan işçilerin, özgürlük diyen öğrencilerin, akademisyenlerin, şiddet gören kadınların, istismara uğrayan çocukların yanındayım... Bu yüzden toplumsal davalarda, katliam davalarında görev almaktayım... İnsan hakları mücadelesine olan inancımla da bu sorumluluğu almaya da devam edeceğim ... Bu yüzden özellikle o meydanda, o sokaklarda yanımda olmanızı istiyor, yarın saat 12.30 da odunpazarı meydanında bir kez daha hak arama mücadelesi veren avukatların ve bağımsız yargının susmayacağını siz meslektaşlarım ve diğer meslek odaları ve sendikalarla beraber duyurmak istiyorum...
AV.HEVAL YILDIZ "

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler