Avukatlar, TBB Başkanına: 'Cüppenizi çıkarıp Hitler üniforması giyin' dedi

ÖHD ve MHD, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun akademisyenlere yönelik açıklamasına tepki göstererek, 'Adaleti temsil eden cüppenizi çıkarıp, Hitler benzeri diktatör ile aynı üniformayı giyerek Ak-Saray saflarında yerinizi alın' çağrısı yapıldı.

Avukatlar, TBB Başkanına: 'Cüppenizi çıkarıp Hitler üniforması giyin' dedi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiri metnini imzalayan akademisyenlere yönelik, "Türkiye Cumhuriyetine söz söyleyenleri mütareke döneminin işgal altındaki İstanbul'un sözde aydınlarının kalıntıları olarak niteliyorum" sözlerine tepki gösteren Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve Mezopotamya Hukukçular Derneği (MHD) üyesi avukatlar, akademisyenlere destek açıklaması yaptı.

'Akan her bir damla kanda pay sahibisiniz’

Konuya dair yapılan yazılı açıklamada, Kürt kentlerinde yaşanan katliamlara dikkat çekilerek, "Bu katliamlara ortak olmayacağız diyen akademisyenleri ırkçı ve faşist zihniyetinizle 'mütareke döneminin işgal altındaki sözde aydınlarının kalıntıları' olarak nitelendirmenizi kınıyoruz. Akan her bir damla kanda pay sahibi olduğunuzu bir kez daha yineliyoruz" denildi.

'Cüppeni çıkar Ak-Saray saflarında yerini al’

Feyzioğlu'na "Adaleti temsil eden cüppenizi çıkarıp, Hitler benzeri diktatör ile aynı üniformayı giyerek Ak-Saray saflarında yerinizi alın" çağrısının yapıldığı açıklamada, "Sözde hukukçuluğun, AKP hükümetinin Kürdistan'da başlatmış olduğu katliamları destek açıklamalarınla netleşmiş bulunmaktadır. Siz ve sizin gibi faşizmin bekçileri sözde karşıtları ile aynı dili konuşur iken bu topraklarda onurlu akademisyenleri devlet terörüne Êdî Bese dedi" ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler