Avukat Muhittin Köylüoğlu cinsel saldırı suçundan tutuklandı

Hukuk Fakültesi öğrencisi Öykü A.’nın twitter da kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu açıkladığı Avukat Muhittin Köylüoğlu, dün gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Avukat Muhittin Köylüoğlu cinsel saldırı suçundan tutuklandı

İstanbul Barosu eski başkan adaylarından avukat Muhittin Köylüoğlu, hakkındaki cinsel saldırı suçlamaları nedeniyle dün gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Hukuk Fakültesi öğrenci Öykü A. sosyal medya hesabından yanında stajyer olarak çalıştığı, geçmişte İstanbul Barosu başkan adayı da olmuş M.K.’nın  kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu duyurmuştu. Öykü A.’nın cinsel saldırıyla suçladığı ismin Muhittin Köylüoğlu olduğu çıktı. Öykü A’nın açıklamaları ardından başka kadın avukatlar da M.K’nın tacizine uğradıklarını açıklamışlardı.

İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı paylaşımda "Şikayetler hakkında soruşturma açıldı. Yapılan soruşturma sonuçlandırıldı ve disiplin kuruluna sevk edildi. Öykü'nün anlatımı için de re'sen soruşturma açılacaktır. Burası İstanbul Barosu... Burada bu tür olguların görmezden gelinmesi söz konusu olamaz" demişti.

Çağdaş Hukukçular Derneği de avukat M.K. ile çalışmayacaklarını duyurmuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler