Avcılar Belediyesi işçileri Kanal D ve Fox TV önünde: Medya direnişi görmezden geliyor

Direnişteki Avcılar Belediyesi işçileri direnişlerini görmeyen Doğan Medya’yı ve Fox TV’yi protesto etti. Kanal D ve Fox TV önüne giden işçiler “Hangi ünlü nerede ne yapıyor hepsinin haberini giren ana akım medya işçilerin direnişini görmezden geliyor” dedi.

Avcılar Belediyesi işçileri Kanal D ve Fox TV önünde: Medya direnişi görmezden geliyor

İstanbul’da Avcılar Belediyesi’nde sendikalı oldukları için işten atılan temizlik işçileri direnişlerinin 149’uncu gününde direnişlerini görmeyen Doğan Medya’yı ve Fox TV’yi protesto etti.

“Avcılar Belediye işçileri köleliği kabul etmeyecektir” pankartı açan işçiler CNN Türk ve Kanal D binasına önüne “İşçiler burada Ahmet Hakan nerede”, “Taraflı değil tarafsız basın”, “Basın uyuma sesimizi duy” sloganlarıyla Kanal D ve CNN Türk’ün bulunduğu bina önüne yürüdü.

Binanın önünde açıklama yapan Türk-İş/Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Ercan Gürünlü, Avcılar Belediyesi’nin ilk önce yasal haklarını kullanarak sendikalaşan bir grup işçiyi işten attığını belirtti. İşçilerin sendikalı olarak işe geri dönme talebiyle direndiğini vurgulayan Gürünlü ücretleri ödenmediği için Anayasa’nın 34. maddesinin kendilerine tanıdığı hakkı kullanarak işi durduran 350 işçinin işine son verdiğini söyledi.

149 gündür Avcılar Belediyesi önünde işçilerin direnişinin sürdüğünün altını çizen Gürünlü, “Hangi ünlü nerede ne yapıyor hepsinin haberini giren ana akım medya işçilerin direnişini görmezden geliyor” dedi. Doğan Medya Grubu’nun önüne seslerini duyurmak için geldiklerini belirten Gürünlü, “Eğer görüşme yapmak isterlerse görüşeceğiz, görüşmedikleri takdirde de 1 buçuk saatlik oturma eylemimizden sonra FOX TV’nin önüne geçeceğiz” dedi.

İşçilerin direnişi sayesinde ise CNN Türk muhabiri işçilerle görüşmek için oturma eylemine geldi. İşçilerle röportaj yapan CNN Türk muhabiri görüntüleri yayınlayacaklarını belirtti.

Görüşmenin ardından Doğan Medya önünden ayrılan işçiler Fox TV önüne giderek burada da taleplerini yineledi. “Çöpçüler burada Fatih Portakal nerede” sloganıyla oturma eylemi yaptı. Fox TV muhabirlerinin de işçilerle görüşmesinin ardından eylem sonlandırıldı. (Sendika.org)

avcilar-belediyesi-iscileri-28-eylul-3

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler