Arzu Çerkezoğlu’ndan TARİŞ açıklaması: Krizin faturası işçilere kesiliyor

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, TARİŞ işçilerinin gözaltına alınmasına ilişkin, 'Yaşananlar bu ülkede derinleşen ekonomik krizin faturasının işçilere kesilmek istendiğini bir kez daha göstermiştir' dedi.

Arzu Çerkezoğlu’ndan TARİŞ açıklaması: Krizin faturası işçilere kesiliyor

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Patronun, başka bir sendikaya geçmeleri için işçilere baskı yaptığını ve Gıda-İş’ten istifa etmeyen işçileri işten ayrılmaya zorladığını belirten Çerkezoğlu şu ifadeleri kullandı:

‘Yüzde 1’in çıkarına karşı yüzde 99 direnecek’

“Bu ülkede işçilerin haklarının, hukuklarının çiğnenmesinin polisin güvencesinde olduğuna dair ‘gizli’ bir Anayasa mı mevcuttur? İzmir Tariş fabrikasında yaşananlar bu ülkede derinleşen ekonomik krizin faturasının işçilere kesilmek istendiğini bir kez daha göstermiştir. Biz DİSK olarak bu haksız, hukuksuz, adaletsiz uygulamalara karşı işçilerin birliğini, dayanışmasını ve mücadelesini büyütmeye kararlıyız. Yüzde 1’in çıkarlarını korumak için, yüzde 99’unun insanca çalışma ve yaşama hakkının gasbedilmesine karşı, emeğimiz için, adalet için, demokrasi için kol kola omuz omuza direneceğiz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler