Arda Turan'a 16 maçlık rekor ceza

PFDK, Arda Turan'a 16 maç men cezası verdiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; Arda Turan'a müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle 10 resmi maç, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 maç, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik tehdidi nedeniyle 3 maç, toplamda 16 maçtan men cezası verildi.

Arda Turan'a 16 maçlık rekor ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Medipol Başakşehirli Arda Turan'a verilen cezayı açıkladı.

Arda Turan'a Demir Grup Sivasspor maçında hakeme yönelik hareketlerinden dolayı 16 maç ceza verildi.

Saldırı, tehdit ve hakaret suçlaması

PFDK açıklamasında şu ifade yer aldı:

"MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ sporcusu ARDA TURAN'ın, müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 10 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik tehdidi nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

'Oh iyi olmuş' Twitter'da TT'de

Öte yandan Rıdvan Dilmen, NTV'ye telefonla bağlanarak Arda'ya verilen cezayı abartılı bulduğu yorumunda bulundu. 

Dilmen "Arda'nın cezası buydu ama neden bu ceza Arda Turan'a uygulandı? Tasvip etmem mümkün değil. 'Arda Turan'a 16 maç ceza verdik, bir daha yapamazlar' deniyor ya… Göreceksiniz, bunların iki katını yapanlara ceza vermeyecekler" yorumunda bulundu ve "Cezaya oh olsun diyen bir kişi yoktur" ifadesini kullandı.

Dilmen'in açıklamasına pek çok Twitter kullanıcısından tepki geldi. Dilmen'e tepki olarak, Twitter'da kısa süre içerisinde #OhİyiOlmuş etiketi Trend Topic (TT) oldu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler