Antalya’da sokak ortasında kadını darp eden polise tahliye!

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kadını sokak ortasında darbeden polis memuru İsmet Kafadar tahliye edildi.

Antalya’da sokak ortasında kadını darp eden polise tahliye!

Antalya’nın Alanya ilçesinde 3 Ekim günü Kırgızistan uyruklu bir kadını darp ettiği gerekçesi ile tutuklu yargılanan polis memuru İsmet Kafadar tahliye edildi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, mahkeme Kafadar hakkında suçun vasıf ve mahiyeti, verilmesi muhtemel ceza miktarı ile tutukluluk süresinin orantılı olması, tutuklulukta geçirilen süre ve delil durumundan ötürü tahliyeye karar verdi. Bir buçuk yıldan dört buçuk yıla kadar hapis cezası istenen Kafadar kendisini “O bana yumruk attı ve beni darp etti. Yere düştükten sonra bana Türkçe küfretti, orta parmağını göstererek el hareketi yaptı. Ben de kendime hakim olamadım, copla ve tekmeyle müdahale ettim” diye savunmuş, darp edilen kadın hakkında direndiği gerekçesi ile soruşturma başlatılmıştı.

İlk duruşma 9 Kasım’da

İddianamede polis memurları İsmet Kafadar ve İsmail Uzar’ın 3 Ekim’de devriye görevi yaparken, Türkmenbaşı Caddesi’nde alkollü veya akıl sağlığı yerinde olmayan bir kişinin etrafa saldırdığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine geldiği belirtildi. Kafadar’ın “silahtan sayılması gereken” copuyla araçtan indiği, kadına “Arabaya bin” dediği anlatıldı. Kadının polisin yüzüne vurduğu, Kafadar’ın da copla darp ederek kadını yere düşürdüğü belirtildi. Kafadar’ın yerdeki kadına cop ve tekmelerle defalarca vurduğu kaydedildi. Diğer polis memuru Uzar’ın ise müdahalede bulunmasa da engelleyici bir tavır göstermeyerek, eylemi desteklediği ifade edildi. İki polisin “kamu görevlisinin nüfuzunu kullanarak silahla, kendisini savunamayacak kişiyi yaralaması” suçundan bir buçuk yıldan dört buçuk yıla kadar hapis cezası istendi. Alanya 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması 9 Kasım’daydı. Kafadar avukatının itirazı üzerine 27 Ekim’de tahliye edildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler