Antalya Eğitim Sen'in ‘Öteki kimdir?’ konulu deneme yarışması ödülleri verildi

Eğitim Sen Antalya Şubesi’nin lise öğrencileri arasında 8’incisini düzenlediği “Öteki Kimdir?” konulu deneme yarışması ödül töreni Eğitim Sen Antalya Şubesi’nde yapıldı. Birinciliği Şirvan Çeliker, ikinciliği Ayça Özelbistan, üçüncülüğü ise Mustafa Aktaş adlı öğrenciler kazandı.

Antalya Eğitim Sen'in ‘Öteki kimdir?’ konulu deneme yarışması ödülleri verildi

SiyasiHaber - Antalya

Eğitim Sen Antalya Şubesi önceki yıllarda “Barış, Nükleer Enerji ve Yaşam, İnsan Haklarıyla İnsandır, Eğitim Hakkı, Adalet, Emek ve Aşk” konularının ele alındığı kompozisyon yarışmalarıyla gençlerin ülke sorunlarına ve kendi yaşadıkları çağa kayıtsız kalmamaları, düşünmeleri, sorgulamaları, duygularını ifade etmelerini sağlama amaçlı yarışmalar düzenlemişti. Sendika bu yıl da “Öteki Kimdir?” konulu bir deneme yarışması gerçekleştirdi.

46 öğrencinin katıldığı yarışmada üç öğrenci dereceye girdi ve altı öğrenci mansiyon aldı. Yarışmanın seçici kurulunda Şair Şükrü Erbaş, Şair-Yazar Nusret Gürgöz, Yazar Zekiye Yüksel, Doç. Dr. Merih Taşkaya, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Oğuz Erarslan yer aldı.

Yarışmanın kazananlarının bilgileri şöyle (sırasıyla denemenin adı, öğrenci ve okulu): 1. Dördüncü Tekil Şahıs - Şirvan Çeliker - Y.Ziya Öner Fen L.; 2. Boyalı Kuş-Ayça Özelbistan - Alanya O.N.Yılmaz And. L.; 3. Kimsesiz Zamir - Mustafa Aktaş - H.Akyüz And. L.

Mansiyon alan öğrenciler: Öteki Ben - Batuhan Kaya - Alanya M.Alaattinoğlu And. L.;

Herkes Aynı Hayatta - Şadiye Çelik -Alanya - M.Mürüvvetoğlu And. L.; Öteki ile İmtihanımız - Gülbahar Yüceyüksel - Y.Selim And. L.; Tek Başına Kurtuluş: Sevgide - Furkan Akyön - Alanya A.Fevzioğlu And. L; Öteki Kimdir - Ayben Çetin - H.M.Bileydi And.  L.; Köşedeki Çocuk - Zühre Salaz - Döşemealtı Erünal Sosyal Bilimler And. L.

Ödül töreninde Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk bir konuşma yaptı. Öztürk konuşmasında ülkedeki ötekileştirmeye değinerek “Toplumun neredeyse ikiye yarıldığı, kamplaşma ve kutuplaşmanın hat safhaya ulaştığı, herkesin bir diğerini ötekileştirdiği bir dönemde ‘Öteki Kimdir?’ sorusuna cevap aradığınız, kafa yorduğunuz ve empati kurduğunuz için sizi kutluyorum” dedi.

Seçici kurul adına konuşan Şükrü Erbaş da, “Bu arkadaşlarımızdan yazmaya, düşünmeye devam etmelerini bekliyorum. Böylesi güçlü metinler kaleme aldıkları için de kutluyorum” dedi. Ödül alan öğrencilerden konuşma yapanlar oldu ve arkasından toplu fotoğraf çekilmesi ile tören son buldu.

Antalya Eğitim Sen'in ‘Öteki kimdir?’ konulu deneme yarışması ödülleri verildi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler