Anne Emine Şenyaşar: İnşallah yıkılıp giderler

Emine Şenyaşar, geçtiğimiz hafta AKP'li milletvekili adayı yakınları tarafından Suruç'ta 2 oğlunu ve eşini kaybetmişti. Bugün sandık başına giden Emine Şenyaşar, 'inşallah yıkılıp giderler' dedi.

Anne Emine Şenyaşar: İnşallah yıkılıp giderler

Urfa Suruç’ta AKP’li vekil yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve 2 çocuğunu yitiren Emine Şenyaşar, "Bu oy bereket olsun. İnşallah yıkılıp giderler" diyerek oyunu kullandı.

MA'nın haberine göre; Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız'ın yakınlarının saldırısı sonucu 14 Haziran’da eşi Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal Şenyaşar'ı yitiren Emine Şenyaşar, oyunu kullandı. Suruç Fethi Şimşek Kız Anadolu Lisesi’ne gelen anneyi gören ilçe sakinleri sabır diledi.

Şenyaşar, Yıldız ve yakınlarına tepki olarak, “Allah’ım sen bu zulmü kabul etme. Bu oy bereket olsun. İnşallah yıkılıp giderler. Hakkım yerde kalmasın. Onlara oy vermeyin. Oy vermeyin. Ailemi gözleriniz önünde katlettiler, sessiz kaldınız.”

Şenyaşar, daha sonra 1083 nolu sandığa geçerek oyunu kullandı.

Öte yandan yaşamını yitiren Esved Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal'in de aynı okulda oylarının olduğu, yaralı Mehmet ve Ferit Şenyaşar'ın da yaralarından dolayı gelemedikleri görüldü. Bir diğer yaralı tutuklu olan Fadıl Şenyaşar'ın ise, kaldığı cezaevinde oyunu kullanacağı öğrenildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler