Ankara'da taşeron firmada çalışan işçiler iş bıraktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ercan Fidancılık'ta çalışan yaklaşık 70 işçi maaşlarını alamadığı için iş bıraktı.

Ankara'da taşeron firmada çalışan işçiler iş bıraktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) bağlı Ercan Fidancılık A.Ş.'de çalışan yaklaşık 70 işçi maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemine gitti.

Edinilen bilgiye göre işçiler 2 aydır maaşlarını şirket tarafından çeşitli bahaneler öne sürülerek alamıyor. Haklarını alamayan işçiler Batıkent Vedat Dalokay Parkı'nda çalışmama hakkını kullanıyor.

İleri Haber'in aktardığı bilgilere göre işçilerden M.S. taşeron firmanın sürekli bahaneler öne sürdüğünü, belediyeden para alamadığını ve bundan dolayı maaşlarını vermediklerini söyledi. M.S. firma yetkililerine ulaşmalarının da çok güç olduğunu, işçileri muhatap olarak görmediklerini dile getirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle de görüştüklerini söyleyen M.S., belediyeden 'prosödürlerini yerine getiren firmaların ücretlerini ödendi' cevabını aldıklarını belirtti. M.S. işçilerin maaşlarını alana kadar iş başı yapmayacaklarını ekledi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler