Ankara'da sokakta oynayan bir çocuk el bombası buldu

Ankara'da 12 yaşındaki bir çocuk boş binaların bulunduğu arazide el bombası buldu. Bulduğu el bombasını eve götüren çocuğun el bombasını anneannesine göstermesi üzerine durum polis ekiplerine bildirildi.

Ankara'da sokakta oynayan bir çocuk el bombası buldu

Ankara Mamak’ta 12 yaşındaki bir çocuk metruk binaların bulunduğu arazide el bombası buldu. Bulduğu el bombasını eve götüren çocuğun el bombasını anneannesine göstermesi üzerine durum polis ekiplerine bildirildi.

Gazete Yolculuk'ta yer alan habere göre; Metruk binaların bulunduğu arazide arkadaşlarıyla oynayan 12 yaşındaki Sefa Ş., el bombası buldu. El bombasını evine götüren çocuk, anneannesi Sultan B.’ye gösterdi. Torununun bomba ile eve geldiğini gören Sultan B., bir müddet yaşadığı şokun ardından bombayı aldığı yere bırakmasını istedi ve polise haber verdi.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, el bombası üzerinde incelemelerde bulundu. El bombasının dolu olup olmadığı öğrenilemezken, incelenmek üzere emniyete götürüldü. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

‘Patlayacak sandım’

Sultan B., torununun oynarken el bombasını bulduğunu, ardından eve getirdiğini söyleyerek, “’Bu patlamamış, nereden aldıysan oraya bırak hemen polisi arıyorum’ dedim. Çok korktum, halen korkuyu üstümden atamadım. Patlayacak sandım” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Elif B., Sefa Ç.’nin kendisine “Elif teyze bombadan anlar mısın?” diye sorduğunu anlatarak, “’Ben anlamam ne bombası, bir de bomba çıkartma’ dedim. Sonra getirdi elinde. Ben de ona ‘sen ne cesaretle bunu eline aldın’ dedim. Daha sonra karakolu aradım, ‘çocuklar bomba bulmuş’ dedim” şeklinde konuştu.

Etiketler: Ankara, Mamak, el bombası

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler