Ankara’da Las Tesis eyleminde kadınlar darp edilerek gözaltına alındı

Ankara’da “Las Tesis” eylemine polis müdahale etti. Kadınlar darp edilerek gözaltına alındı. En az 7 kadın gözaltına alındı. Kadınlara müdahale eden polis çekim yapan gazetecileri de darp ederek bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.

Ankara’da Las Tesis eyleminde kadınlar darp edilerek gözaltına alındı

Şili’de kadınların, tecavüze, erkek şiddetine karşı başlattıkları “Las Tesis” eylemleri giderek yayılıyor. Dünyanın birçok ülkesinde yapılan eylemler Türkiye’de kadınların şiddet gördüğü eylemlere dönüştü. İstanbul’un ardından Ankara’da da kadınlar darp edilerek gözaltına alındı.

Yeni1Mecra’nın haberine göre, Güvenark’ta Ankara Kadın Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadınların toplanmasına polis izin vermedi.

Gazeteciler darp edilerek çekim yapmaları engellendi

Kızılay Alışveriş Merkezi önünde danslı protesto eylemini başlatan kadınlar polis tarafından çembere alındı. Civarda çekim yapan gazetecileri darp eden polis çekim yapmalarını engelledi. Çember içerisindeki kadınlar darp edilirken, gazetecilerin görüntü almaları çevik kuvvet polislerinin kalkanlarını kaldırması ve sivil polislerce objektiflerin elle kapatılmasıyla engellendi.

En az 7 kadın gözaltında

GMK Bulvarı’na kadar darp edilerek uzaklaştırılan kadınlar ısrarla eylemlerini sürdürmek istedi. Polis İzmir Caddesi kesişiminde kadınlara gözaltı yaptı. En az 7 kadın ile bölgede çekim yapan bir kişi darp edilerek gözaltına alındı.

(Yeni1Mecra)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler