Ankara'da bir yurttaş CHP'li vekil Ali Haydar Hakverdi'nin yerine oy kullandı

Ankara'nın Mamak İlçesi'nde bir yurttaş yanlışlıkla CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin yerine oy kullandı. Durumu sandık başında öğrenen Hakverdi, seçim güvenliğinin olmamasına tepki gösterdi.

Ankara'da bir yurttaş CHP'li vekil Ali Haydar Hakverdi'nin yerine oy kullandı

Ankara'nın Mamak İlçesi Kuva-i Milliye Ortaokulu'nda oy kullanacak olan bir yurttaş sandık ve sıra numarasını karıştırarak Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin yerine oy kullandı. Gerçekleşen olay imza atma sırasında fark edildi. Seçmenlere oy kullandıktan sonra imza attırılan okulda bir seçmen 1151 yerine 1161 No’lu sandığa gitti. Burada gerekli kontrolleri yapılmadan pusula verilerek kabine girmesine izin verilen yurttaş, oy kullandıktan sonra imza atacağı sıra kendi ismi yerine CHP’li milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin ismini gördü.

Bunun üzerine sandık görevlileri yurttaşa imza attırmadı. Hangi zarfın olduğu bilinmeyeceği için sandıktan rastgele seçilen bir pusulanın yakılmasına karar verildi. Hakverdi’nin yerine oy kullanan yurttaş ise kendi sandığına gidip oy kullandı. Sandık başında kendi isminin yerine oy kullanıldığını öğrenen Hakverdi, “Bu ne demek biliyor musunuz? Ankara milletvekilinin yerine herhangi biri gelip oy kullanabiliyor ise seçim güvenliği var mıdır?” diyerek sandık görevlilerine tepki gösterdi

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler