Ankara'da 4 Devrimci Partili tutuklandı

Ankara’da 12 gündür gözaltında olan 13 Devrimci Parti üyesinden 4’ü tutuklandı.

Ankara'da 4 Devrimci Partili tutuklandı

Ankara’da 26 Kasım 2016 tarihinde Birleşik Devrimci Parti’ye yönelik Terörle Mücadele Polisleri tarafından düzenlenen şafak operasyonu ile aralarında Devrimci Parti Merkez Yürütme Kurulu(MYK) ve Parti Meclisi(PM)  üyelerinin de bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı. 18 yaşından küçük 3 kişi ile birlikte Barış Mandak’ın 27 Kasım 2016 tarihinde serbest bırakılmasından itibaren toplam 12 gündür gözaltında olan Devrimci Parti üyelerinden 4’ü bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Bugün sabah saatlerinde yapılan sağlık kontrolünden sonra adliyeye getirilen 13 Devrimci Parti üyesinden dokuzu serbest bırakılırken Ankara Devrimci Parti İl Başkanı Nazlı Buket Yazıcı ve Devrimci Parti üyeleri Umut Kahraman Ezber, Damla Karaca ve Murat Demir tutuklandı.

Serbest bırakılan kişilerin isimleri şöyle: Devrimci Parti MYK üyesi Evren Ergin, Devrimci Parti PM üyeleri Barbaros Hayrettin Yılmaz ve Gül Nuhjin Dinler, Devrimci Parti üyeleri Burcugül Çubuk, Aysu Çelikkol, Özge Tekin, Paşa Mert Altaş, Çağdaş Balcı.

(Umut Gazetesi)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler