Ankara Valiliği saldırıya ‘protesto eylemi’ dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı asker cenazesinde saldırıya uğradı. Ankara Valiliği ise saldırıdan "protesto eylemi" diye söz ettiği açıklamasında "sorumluları hakkında yasal işlemlerin başlatıldığını" duyurdu.

Ankara Valiliği saldırıya ‘protesto eylemi’ dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı asker cenazesinde saldırıya uğradı. Hakkari’deki çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen cenazesine katılan Kılıçdaroğlu, bir grubun saldırısına uğradıktan sonra güvenli bir eve götürüldü. Burada yaklaşık 1 saat tutulduktan sonra zırhlı araçla çıkarıldı.

Ankara Valiliği ise sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığına ilişkin bir açıklama yaptı. Saldırıdan "eylem" diye söz edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.”

(Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler