Ankara Üniversitesi Hastanelerinde 35 işçi işten çıkarıldı

Ankara Üniversitesi'ne bağlı İbni Sina Hastanesi ve Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi yemekhanelerinde çalışan Dev Turizm İş üyesi 35 işçi yılbaşı günü işten çıkarıldı.

Ankara Üniversitesi Hastanelerinde 35 işçi işten çıkarıldı

Siyasi Haber

Ankara Üniversitesi İbni Sina ve Cebeci Araştıma ve Uygulama Hastanesi yemekhanelerinde çalışan 35 işçi yılbaşında firma sözleşmelerinin yenilenerek işletmelerin yeni şirkete verilmesi gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı.

Tamamı Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası  (Dev Turizm İş) üyesi olan ve 4'ü Dev Turizm İş işyeri temsilcisi olan 35 işçi, yılbaşı günü hiçbir hakları ödenmeden işten çıkakırldı.

Dev Turizm İş yöneticilerinden edinilen blgiye göre işten çıkarılan işçilerin birçoğu 10 ila 17 yıl arası Ankara Üniversitesi hastaneleri bünyesinde çalışmaktaydı. Sendika yetkilileri kıdem ve ihbar tazminatlarının yüksek olması sebebi ile ödemelerin hastane yönetimine devredileilmesi için burada en uzun süredir çalışan işçilerin işten çıkartıldığına dikkat çekti.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler