Ankara Nata Vega AVM'de hayvan sömürüsü

Ankara’nın en ünlü alışveriş merkezlerinden Nata Vega’da cam fanusta hayvanların teşhir edilmesi tepki topladı. Sosyal medyada duruma tepki gösterenler mağazayı protesto ediyor.

Ankara Nata Vega AVM'de hayvan sömürüsü

Ankara’da Nata Vega Outlet adlı bir AVM’deki akvaryumda binlerce deniz canlısı, yeni açılan vahşi yaşam hapishanesinde Serval, Femish Dev Tavşanı, Altın Kafalı Arslan Tamarin, Evcil Dağ Gelinciği, Marmoset, Altuni Sülün, Nil Timsahı, Parma Wallaby gibi çeşitli türlerdeki hayvanlar sergilenmektedir. Ayrıca Gila Canavarı, Mojave Çıngıraklı Yılanı, Çöl Engereği, Goliath, Altın Ok Kurbağası, Afrika Dev Kırkayağı, Kafesli Piton gibi hayvanlar “Adrenalin Dünyası” adıyla alışveriş merkezine gelen ziyaretçilere teşhir edilmektedir.

Konu hakkında Sabah gazetesinde “Kedigillerin en vahşisi görücüye çıkıyor” adlı son derece rahatsız edici bir başlıkla yapılan haberde, mekânın “özellikle çocukların ilgisini çekeceğe benziyor” şeklinde tanıtımı yapıldı.

Doğal ortamlarında yaşaması gereken bu canlılar pethsoplarda tutulur gibi camdan bir fanusta ya da kıyafet alınan bir vitrin içindeymişçesine temiz hava ve güneşten uzakta yaşamak zorunda bırakılıyor.

Aqua Vega’nın sosyal medya hesaplarında “Maceraya hazır mısınız?” adlı tanıtım videosu paylaşılmış.

Öte yandan sosyal medya hesaplarında ünlü bir sanatçıyla çekilen bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğraf ve yorumlarda gelen tepkiler şöyle:

Nata Vega Outlet’in 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü mesajında da “Biz karşılıksız seven, dünyayı birlikte paylaştığımız dostlarımızın…” ifadesi yer aldı. Mesaja sosyal medyada, “Hayvanları kapalı fanuslara hapsederek mi dünyayı birlikte paylaşıyoruz?” denilerek tepki gösterildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler